ПРАВИЛА ПРИЙОМУ ДО ЗДО

Зарахування дітей до Раденського закладу дошкільної освіти ясла-садка №10 Олешківськох міської ради здійснюється:
  • згідно зі ст. 53 Конституції України – кожен має право на освіту;
  • згідно зі ст. 34 Закону України “Про освіту” – прийом дітей в дошкільні навчальні заклади проводиться за бажанням батьків;
  • згідно зі ст. 14 Закону України “Про дошкільну освіту” – комплектування груп дошкільного навчального закладу;
  • згідно зі ст. 36 Закону України “Про дошкільну освіту” – батьки мають право вибирати дошкільний навчальний заклад;
  • згідно з п. 6, 7, 8, 9, 10 “Положення про дошкільний навчальний заклад”;
  • згідно зі Статутом  дошкільного навчального закладу Раденським ДНЗ ясла-садком.
Освіта в Україні визнана пріоритетною сферою соціально-економічного, духовного і культурного розвитку суспільства. Саме тому одним із основних принципів освіти у нашій державі є доступність для кожного громадянина усіх форм і типів освітніх послуг, що надаються державою (ст. 6 Закону України «Про освіту» від 23.05.1991 № 1060-ХІІ). 
     


Відповідно до Положення про дошкільний навчальний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.03.2003 № 305 прийом дітей до дошкільного навчального закладу здійснюється керівником на підставі:
  • заяви батьків або осіб, які їх замінюють;
  • свідоцтва про народження дитини;
  • медичної довідки про стан здоров'я дитини з висновком лікаря, що дитина може відвідувати дошкільний навчальний заклад;
  • довідки дільничного лікаря про епідеміологічне оточення дитини;
  • заяви – згоди на обробку персональних даних;
  • документів на встановлення батьківської оплати за харчування (пакет документів, які підтверджують право на пільги при оплаті за харчування (чорнобильці, багатодітні, малозабезпечені тощо)).

 Групи у  закладі комплектуються за віковими ознаками 
     
Наповнюваність груп у дошкільному закладі становить:


  • для дітей віком від одного до трьох років – до 15 осіб;
  • для дітей віком від трьох до шести років – до 20 осіб.

  • ЗА ДИТИНОЮ ЗБЕРІГАЄТЬСЯ МІСЦЕ В ДОШКІЛЬНОМУ ЗАКЛАДІ:

    - у разі її хвороби;
    - карантину;
  • - санаторного лікування;
  • - на час відпустки батькі або осіб ,які їх замінюють;
  • - у літній оздоровчий період.
Дитина, що не відвідує садок більше трьох днів, повинна мати довідку від лікаря. При поверненні після більш тривалої відсутності надається довідка про стан здоров'я й контактах за останні 21 день та довідка результату аналізу калу на яйцеглист. Необхідно заздалегідь повідомляти про день виходу після тривалої відсутності.




  • за бажанням батьків або осіб, які їх замінюють;
  • на підставі медичного висновку про стан здоров'я дитини, що виключає можливість її подальшого перебування у дошкільному навчальному закладі даного типу;
  • у разі закінчення терміну перебування дитини в дошкільному закладі, зазначеного висновком обласної психолого-медико-педагогічної консультації;
  • у разі несплати  батьками або особами, які їх замінюють, плати за харчування дитини протягом 2 місяців;
  • у разі невідвідування дитиною дошкільного закладу без поважних причин.
Щомісяця фахівцями закладу проводиться аналіз комплектації груп та узагальнюються дані фактичного відвідування дітьми закладу.





Чи мають право неповнолітні особи забирати своїх братів і сестер з дошкільного навчального закладу?
Відповідно до статті 150 Сімейного кодексу України від 10 січня 2002 р. № 2947- ІІІ (із змінами, далі - (сімейний кодекс) батьки зобов'язані піклуватися про здоров'я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток.
Частиною 6 статті 12 Закону України «Про охорону дитинства» від 26 квітня 2001 р. № 2402-ІІІ (із змінами, далі - Закон № 2402) встановлено, що батьки або особи, які їх замінюють, несуть відповідальність за порушення прав і обмеження законних інтересів дитини на охорону здоров'я, фізичний і духовний розвиток, навчання, невиконання та ухилення від виконання батьківських обов'язків відповідно до Закону № 2402.
У частині 3 статті 8 Закону України «Про дошкільну освіту» від 11 липня 2001 р. № 2628- ІІІ (із змінами, далі - Закон № 2628) зазначено, що батьки або особи, які їх замінюють, несуть відповідальність перед суспільством і державою за розвиток, виховання і навчання дітей, а також збереження їх життя, здоров'я, людської гідності.
Згідно з частиною 2 статті ІІ Закону № 2628, дошкільний навчальний заклад створює безпечні та нешкідливі умови розвитку, виховання та навчання дітей, режим роботи, умови для фізичного розвитку та зміцнення здоров'я відповідно до санітарно-гігієнічних вимог та забезпечує їх дотримання.
Тобто, вищезазначені норми встановлюють відповідальність батьків або осіб, які їх замінюють, та дошкільного навчального закладу за навчання дітей, збереження їх життя та здоров'я тощо.
Крім того, слід зазначити, що відповідно до частини І статті 6 Сімейного кодексу, правовий статус дитини має особа до досягнення нею повноліття.
Частина 2 статті 6 Сімейного кодексу визначає, що малолітньою вважається дитина до досягнення нею чотирнадцяти років. Неповнолітньою вважається дитина у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років.
Відповідно до статті 32 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 р. № 435-ІV (із змінами, далі - Цивільний кодекс) фізичні особи у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років мають неповну цивільну дієздатність.
Умови набуття та надання повної цивільної дієздатності визначаються статтями 34 та 35 Цивільного кодексу.

Умови прийому дітей до дошкільного навчального закладу

 Згідно Положення про дошкільний навчальний заклад, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 12 березня 2003 р. №305 визначено, що прийом дітей до дошкільного навчального закладу здійснює керівник на підставі таких документів:
-  заяви батьків або осіб, які їх замінюють
- медичної довідки про стан здоров'я дитини з висновком лікаря про епідеміологічне оточення
-  свідоцтва про народження дитини.

Шановні батьки! 

Відповідно до Закону України "Про дошкільну освіту", Положення про дошкільний навчальний заклад, просимо Вас дотримуватись слідуючих вимог:

- дитину слід приводити в дитячий садок до 8.30 год. ранку, передавати її вихователеві, зазделегідь домовившись про те, хто буде забирати вашу дитину з садка (дітям до 14 років забороняється забирати дошкільників з дитячого садка);

- дитина повинна приходити в групу чисто одягнена, акуратна, з акуратною зачіскою, з кімнатним взуттям, а при необхідності - із запасним одягом. Дитину д щодня підмивати, мити по потребі, обрізати нігті, перевіряти голову;

-   в дитячий садок дитині не слід давати зранку цукерки, печиво, жуйки, ліки, ні дрібні та непотрібні речі;
-  постійно слідкувати за станом здоров’я дитини. Хвору дитину або з симптомами захворювання не приводити в дитячий садок, а звертатись в дитячу консультацію;
-   про будь-які порушення в здоров’ї дитини напередодні попереджати вихователя вашої групи, залишивши їй номер вашого телефону;
-  якщо дитина не відвідувала дитячий садок протягом 3-х днів, необхідно шести в групу довідку педіатра про стан її здоров’я, якщо дитина не відвідувала дитячий садок протягом 3-х тижнів - принести довідку із санстанції з результатом аналізу на ентеробіоз;
- якщо дитина потребує дієтичного харчування, слід повідомити про це вихователя та медичну сестру;
- своєчасно до 10 числа кожного місяця необхідно вносити батьківську плату за дитячий садок в банк, квитанцію показувати вихователю групи.
Батьки платять 50% від вартості харчування за день, решту - 50% оплачує міська рада:
-  дитина, плата за яку не вноситься протягом місяця, відраховується з дошкільного навчального закладу;
- безкоштовно дошкільний заклад відвідують діти батьків, які отримують соціальну допомогу;
- безкоштовно дошкільний заклад відвідують діти позбавлені батьківського піклування, які перебувають під опікою і виховуються в сім’ях;
-    розмір плати зменшується на 50% для батьків, у сім’ях яких троє і більше дітей;
-   дитина, яка без поважних причин протягом 4-х тижнів не відвідує дитячий садок, відраховується з дитсадка;
-   за дитиною зберігається місце за заявою батьків в разі:
-   хвороби батьків (лікарняний листок);
-   відпусток батьків (довідка з роботи);
- дитина за станом здоров’я потребує домашнього догляду (довідка педіатра);
-   на літній оздоровчий період з 1 червня по 31 серпня.
       Перед поверненням дитини в дитячий садок її слід показати педіатру, взяти медичну довідку, яку слід здати вихователю групи.
       Обравши наш дошкільний навчальний заклад, колектив "Казки" буде щиро радий знайомству з Вами.  В нас панує атмосфера добра і довіри,  постійного інтересу та щирої приязності.Малюків оточать жваві, яскраві,хвилюючі стосунки,активні дії зі словами,музичною, художньою діяльністю, фізкультурою,казкою,грою,прогулянками. 
  Ми піклуємось про розвиток тіла та розуму, навчаємо дітей добра і краси, виховуємо любов та повагу.
   Прагнемо створити найкращі умови для її гармонійного розвитку. Тож давайте дбати про них разом. 

Немає коментарів:

Дописати коментар

НОВИНИ САДОЧКА

Вас вітає Раденський ЗДО №10 ОМР :)